  • Mfr # K0270.41216X30
  • Zoro # G3578531
Screw Length
30.00mm
Color
Yellow
Height
3.58"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0270.41216X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M12
Height
3.58"
Height (In.)
Overall Length
109 mm
Overall Height
96 mm
Thread Length
30 mm
Color
Yellow
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Yellow, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 96 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud