  • Mfr # K0123.4121X40
  • Zoro # G1181293
Screw Length
40.00mm
Color
Black
Height
4.06"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.4121X40
Screw Length
40.00mm
Thread Size
M12
Height
4.06"
Height (In.)
Overall Length
109 mm
Overall Height
107.5 mm
Handle Length
95 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Hub Height
43 mm
Thread Length
40 mm
Color
Black
Type
External Thread, Stainless Steel Components
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Handle Material
Thread Material
Stainless Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 40.00mm, Overall Height 107.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud