  • Mfr # K0123.4126X50
  • Zoro # G7308747
Base Dia. (In.)
3/4
Color
Silver
Diameter
27mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.4126X50
Base Dia. (In.)
3/4
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
109 mm
Width
1.06"
Overall Height
117.5 mm
Height (In.)
1.69
Thread Length
50 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 117.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud