  • Mfr # K0270.51687X50
  • Zoro # G3743074
Screw Length
50.00mm
Color
Blue
Height
4.84"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0270.51687X50
Screw Length
50.00mm
Thread Size
M16
Height
4.84"
Height (In.)
Overall Length
126 mm
Overall Height
127 mm
Thread Length
50 mm
Color
Blue
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Blue, Thread Size M16, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 127 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud