  • Mfr # K0123.92101X50
  • Zoro # G7294589
Color
Black
Diameter
18.5mm
Height
32mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.92101X50
Diameter
18.5mm
Height
32mm
Length
65mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
95.5 mm
Width
0.73"
Handle Length
65 mm
Hub Height
32 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Thread Length
50 mm
Details
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 95.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated