  • Mfr # K0123.93101X30
  • Zoro # G7343071
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Black
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0123.93101X30
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
3.15"
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Overall Height
88.5 mm
Width
0.83"
Height (In.)
1.63
Thread Length
30 mm
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Hub Height
41.5 mm
Details
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated