  • Mfr # K0648.2531108X25
  • Zoro # G6150164
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Width
33mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0648.2531108X25
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Width
33mm
Thread Size
M8
Screw Length
25.00mm
Center Height - Maximum
16.2 mm
Handle Width
24 mm
Thread Length
25 mm
Clamped Height
27.7 mm
Handle Length
100 mm
Material
Stainless Steel/Plastic
Components Material
Stainless Steel
Thread Material
Stainless Steel
Measurement System
Metric
Clamping Force - Maximum
5 kN
Clamping Distance
1.5 mm
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size M8, Overall Length 110 mm