  • Mfr # K0646.15211A2X30
  • Zoro # G6081704
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Type
Internal Threads
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0646.15211A2X30
Overall Width
22 mm
Overall Length
79.6 mm
Thread Size
1/4"-20
Width
22mm
Screw Length
30.00mm
Thread Length
30 mm
Clamped Height
23.4 mm
Handle Width
16 mm
Handle Length
71.5 mm
Center Height - Maximum
14 mm
Type
Internal Threads
Steel
Features
Thrust Washer
Standards
RoHS
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Clamping Force - Maximum
2.5 kN
Clamping Distance
1.15 mm
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Cam Lever, Plastic, Thread Size 1/4 In.-20, Overall Length 79.6 mm