  • Mfr # K0871.308X50
  • Zoro # G902060581
/ea
Key Features
External Hex Drive
Class 10.9 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M8
Head Width
13 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
K0871.308X50
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M8
Fastener Length
50 mm
Head Width
13 mm
Head Dia.
13 mm
Thread Length
50 mm
Head Height
5.3 mm