  • Mfr # K0870.210X80
  • Zoro # G102055479
/ea
Key Features
External Hex Drive
Class 12.9 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Head Width
17 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
Thread Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
K0870.210X80
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M10
Fastener Length
80 mm
Head Width
17 mm
Head Dia.
17 mm
Thread Length
26 mm
Head Height
6.4 mm