  • Mfr # K0870.05X60
  • Zoro # G402060036
/ea
Key Features
External Hex Drive
Class 8.8 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M5
Head Width
8 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K0870.05X60
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M5
Fastener Length
60 mm
Head Width
8 mm
Head Height
3.5 mm
Head Dia.
8 mm
Thread Length
16 mm