  • Mfr # K0257.2100CO
  • Zoro # G0602515
/ea
Key Features
Bore
0.375"
Style
Revolving Handle
Standards
DIN 6912, DIN 7349, RoHS
Finish
Matte Black
Knob Type
Novo Grip
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0257.2100CO
Country of Origin
Germany
Dimensions
Diameter
3.94"
Thread Size
M5
Bore Dia.
3/8 in
Outside Dia.
100.00mm
Hub Height
20 in
Handle Length
49.5 in
Bore Diameter
3/8 in
Hub Diameter
28 in
Wheel Height
44 in
Overall Diameter
100 mm
Details
Bore
0.375"
Style
Revolving Handle
Item
Hand Wheel
Standards
DIN 6912, DIN 7349, RoHS
Finish
Matte Black
Knob Type
Novo Grip
Material
Thermoplastic
Handle
Yes
Color
Black
Handle Type
Revolving
Includes Handle
Handle Included
Wheel Material
Thermoplastic
Description
Hand Wheel, Unthreaded Hole, Black, Outside Dia. 100.00mm, Thread Size M5, Handle Type Revolving, Bore Dia. 3/8 in, Features Not Applicable