  • Mfr # K0261.5108X15
  • Zoro # G3260966
Overall Length
40 mm
Screw Length
0.59"
Diameter
1.57"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0261.5108X15
Overall Length
40 mm
Screw Length
0.59"
Diameter
1.57"
Thread Size
M8
Overall Height
31 mm
Handle Diameter
40 mm
Thread Length
15 mm
Base Diameter
16.5 mm
Base Height
13 mm
Description
Hand Knob, Handle Type Knurled Round, Handle Material Thermoplastic, Mounting Type Threaded Stud, Thread Size M8, Overall Height 31 mm, Screw Length 0.59 In., Overall Length 40 mm, Tap Type Not Applicable, Includes -, Standards RoHS, Color Gray, Features Bright Threaded Pin, Finish Matte