  • Mfr # K1160.16X45
  • Zoro # G1010400
Thread Size
M16
Screw Length
45 mm
Finish
Black Oxide
Drive Size
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1160.16X45
Thread Size
M16
Screw Length
45 mm
Drive Size
14 mm
Head Height
10 mm
Minimum Thread Length
38 mm