  • Mfr # K1160.06X16
  • Zoro # G1004758
/ea
Key Features
Hex Drive
Thread Size
M6
Screw Length
16 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
Drive Size
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K1160.06X16
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Thread Size
M6
Screw Length
16 mm
Drive Size
5 mm
Head Height
4 mm
Minimum Thread Length
10.50 mm