  • Mfr # K1160.108X16
  • Zoro # G1010111
Thread Size
M8
Screw Length
16 mm
Finish
Bright
Drive Size
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1160.108X16
Thread Size
M8
Screw Length
16 mm
Drive Size
6 mm
Head Height
5 mm
Minimum Thread Length
9 mm