  • Mfr # K0869.808X16
  • Zoro # G502059510
Thread Size
M8
Screw Length
24 mm
Material
Steel
Drive Size
6 mm
Standards
DIN EN ISO 4762
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0869.808X16
Thread Size
M8
Screw Length
24 mm
Drive Size
6 mm
Head Height
8 mm
Minimum Thread Length
16 mm