  • Mfr # K1160.408X45
  • Zoro # G1003102
Thread Size
M8
Screw Length
45 mm
Finish
Zinc Plated
Drive Size
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1160.408X45
Thread Size
M8
Screw Length
45 mm
Drive Size
6 mm
Head Height
5 mm
Minimum Thread Length
22 mm