  • Mfr # K0705.12X50
  • Zoro # G002082940
Thread Size
M10
Shoulder Diameter
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0705.12X50
Country of Origin
India
Dimensions
Thread Size
M10
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
50 mm
Head Diameter
18 mm
Head Height
18 mm
Thread Length
16 mm
Diameter Thread Size
Shoulder Length Tolerance
+/- 0.25
Width
6 mm