  • Mfr # K0705.08X40
  • Zoro # G402083103
Thread Size
M6
Shoulder Diameter
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0705.08X40
Country of Origin
India
Dimensions
Thread Size
M6
Shoulder Diameter
8 mm
Shoulder Length
40 mm
Head Diameter
13 mm
Head Height
5.5 mm
Thread Length
11 mm
Shoulder Length Tolerance
+/- 0.25
Diameter Thread Size
Width
4 mm