  • Mfr # K1473.11401024X20
  • Zoro # G502082020
/ea
Key Features
Thread Size
M10
Material
Polyamide Thermoplastic, Steel
Finish
Plain
Head Height
25 mm
Head Thickness
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K1473.11401024X20
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M10
Fastener Length
20 mm
Head Height
25 mm
Head Thickness
14 mm
Head Width
40 mm
Head Dia.
40 mm
Thread Length
20 mm