  • Mfr # K0274.006X25
  • Zoro # G1664433
Screw Length
25.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0274.006X25
Screw Length
25.00 mm
Thread Size
M6
Overall Length
28 mm
Overall Height
15 mm
Handle Dia.
28.00mm
Base Dia.
12.00mm
Base Height
23 mm
Base Diameter
12 mm
Thread Length
25 mm
Handle Diameter
28 mm
Thermoplastic
Style
Novo Grip
Item
Hand Knob
Standards
RoHS
Measurement System
Metric
Description
Hand Knob, Handle Type Wing, Handle Material Thermoplastic, Mounting Type Threaded Stud, Thread Size M6, Handle Dia. 28.00mm, Base Dia. 12.00mm, Overall Height 15 mm, Screw Length 25.00 mm, Overall Length 28 mm, Tap Type Not Applicable, Includes -, Standards RoHS, Color Gray, Finish Matte