  • Mfr # KM50TSSMC27032M
  • Zoro # G3810211
Overall Length
84.45mm
Shank Dia.
50.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
20.50mm
Pilot Dia.
27.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
KM50TSSMC27032M
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Overall Length
84.45mm
Shank Dia.
50.00mm
Pilot Length
20.50mm
Pilot Dia.
27.00mm
Taper Size
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
32.00mm