  • Mfr # KM63XMZCS1663Y
  • Zoro # G3805923
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
120.05mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
27.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
63.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KM63XMZCS1663Y
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
120.05mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Length
27.00mm
Pilot Dia.
16.00mm
Taper Size
KM63XMZ
Details
Coolant Fed
Coolant Through
Item
Shell Mill Holder
Projection
63.00mm