  • Mfr # KM80ATCSMC32040M
  • Zoro # G3813090
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
108.45mm
Shank Dia.
80.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
23.50mm
Taper Size
KM80ATC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
KM80ATCSMC32040M
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
108.45mm
Shank Dia.
80.00mm
Pilot Length
23.50mm
Taper Size
KM80ATC
Pilot Dia.
32.00mm
Details
Coolant Fed
Coolant Through
Item
Shell Mill Holder
Projection
40.00mm