  • Mfr # KM-WSTRIP-24
  • Zoro # G715554000
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel
Color
Stainless Steel
Depth
6.06 in
Width
3.93 in
Length
24.13 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KM-WSTRIP-24
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
6.06 in
Width
3.93 in
Length
24.13 in
Size
24 in
Details
Material
Color
Description
  • Powerful, Consistent Heating: Equipped with a 500W metal-sheathed heating element, this strip warmer delivers steady warmth, keeping food at peak serving temperatures without drying it out. Ideal for ensuring quality presentation for prolonged periods, even during high traffic.