Cut-Off, TKF 12R200S PR1225 , 10 pcs.
  • Mfr # TKF12R200SPR1225
  • Zoro # G6754363
/ea
Key Features
Chip-Breaker
Yes
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
TKF12R200-S
Rake
Positive
Corner Radius
0.03mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TKF12R200SPR1225
Country of Origin
China
Dimensions
Corner Radius
0.03mm
Thickness
8.70mm
Insert Size
12
Depth of Cut
6.00mm
Max. Grooving Width
2.00mm