Grooving, GBA 32R100005 PR1215, 10 pcs.
  • Mfr # GBA32R100005PR1215
  • Zoro # G6736644
/ea
Key Features
Chip-Breaker
No
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
GBA32R100-005
Corner Radius
0.05mm
Rake
Positive
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GBA32R100005PR1215
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Corner Radius
0.05mm
Thickness
1/8 in
Max. Grooving Width
1.00mm
Depth of Cut
2.00mm