  • Mfr # LED5.5PB2GX7H830BF
  • Zoro # G816521000
/ea
Key Features
Rated Life
50000
Color Rendering Index
82
Watts
5.5 W
Lumens (lm)
550
Bulb Glass Type
Plastics
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LED5.5PB2GX7H830BF
Bulb Dia.
1.5 in
Details
Item
Linear LED Light Bulbs
Rated Life
50000
Color Rendering Index
82
Watts
5.5 W
Lumens (lm)
550
Bulb Glass Type
Plastics
Frosted
Bulb Shape
T4
Bulb Base Type
GX7
Voltage
120 V