  • Mfr # LSF-LS14CHC
  • Zoro # G4481918
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LSF-LS14CHC
Country of Origin
Denmark
Description
Liberty chutes may be purchased separately for installation into front doors, garage doors or masonry walls. The chute is made of solid aluminum with a tough top quality black enamel finish. Chute is adjustable between 8 to 14 inches. Chute dimensions: H 4.6" x W 12" x D 14" . Chute opening: 2.5" x 9.5" . Liberty chute suitable for 8 to 14 inch walls