Lg 24BL450Y-B 23.8 inch 1,000:1 5ms 24BL450Y-B
24BL450Y-B 23.8 inch 1,000:1 5ms (Discontinued)
  • Mfr # 24BL450Y-B
  • Zoro # G7336263
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
24BL450Y-B
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Screen Size
23.8"
Width
21.9 in
Height
13 in
Depth
2.3 in
Depth with Stand
9.40 in
Width with Stand
21.90 in
Screen Size Class
24 in
Viewable Screen Size
23.8 in
Height with Stand
20.20 in
Details
Max. Resolution
1920 x 1080
Speakers
Yes
Includes
Adapter cable, Power Cord cable, Display Port cable
Standards
TAA Compliant
Item
Monitor
Environmental Certification
Electronic Product Environmental Assessment Tool Bronze (EPEAT Bronze)
Screen Mode
Full HD
HDMI
Yes
Response Time Details
5ms GTG (Fast)
Pixel Pitch
10.8 mil
VESA Mount Standard
100 x 100
Native Contrast Ratio
DisplayPort
Package Contents
Aspect Ratio
0.6729
VESA Mount Compatible
Color Supported
16.7 Million Colors
Operating Power Consumption
26 W