  • Zoro # G115189581
/ea
Key Features
Color
Black
Amps AC
13A
Includes
Includes hardware, 25' cord
Width
15 in
Voltage
115
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K001004
Zoro #
G115189581
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
15 in
Depth
3 in
Length
12 in
Details
Color
Black
Amps AC
13A
Includes
Includes hardware, 25' cord
Voltage
115
Material
Plastic
25
Description
3/4 Max HP, Simplex Float Control with series plug, 115V, 25' Cord
  • Kit, Float switch control with series plug
  • 3/4 Max hp
  • 115V