Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 34 W x 72 H, Fawn R2SS5FN3400B72
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 34 W x 72 H, Fawn (Discontinued)
  • Mfr # R2SS5FN3400B72
  • Zoro # G6261277
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
R2SS5FN3400B72
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Width
34 in
Height
72 in
Details
Item
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade
Color
Fawn
Description
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 34 W x 72 H, Fawn. Our Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shades offer light filtering & woven fabrics to provide privacy while allowing natural light in the room. Using high quality material these are perfect for a view out of the window while reducing the glare, incoming heat, and protecting furnishings and floors from damaging UV rays. Their contemporary design adds style, while preventing direct sunlight from entering the room during certain times of the day.