  • Zoro # G7374825
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
8.25"
Width
5.5"
Housing Finish
Polished Chrome
Lamp Type
Medium Base
Number of Lights
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G7374825
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
8.25"
Width
5.5"
Extension Height
7.25"
Details
Item
Oldwick 1 Light Polished Chrome Bath Van
Housing Finish
Polished Chrome
Lamp Type
Medium Base
Number of Lights
1
Style
Transitional
Shade Material
Steel
Shade Type
Hand Blown Satin Opal White Glass
Max. Fixture Wattage
75
Description/Special Features
Suitable For Damp Locations
Fixture type
Bath Vanity/Wall Sconce
Backplate Dimmension
5.125" Dia