  • Mfr # LTCMIP8022-28M
  • Zoro # G7758977
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Camera Type
Color
HD Resolution
1080p
Camera Design
Bullet
Focal Length
2.80 mm
Connector Type
RJ45
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LTCMIP8022-28M
Country of Origin
China
Dimensions
Focal Length
2.80 mm
Maximum Focal Length
2.8 mm
Details
Item
IP Camera
Camera Type
Color
HD Resolution
1080p
Camera Design
Bullet
Connector Type
RJ45
Power Required
PoE
Lens
Fixed
Standards
UL Listed
IP Rating
IP67
Lens Type
Fixed
Resolution
2MP
Includes Power Supply
Yes
Output Type
No Outputs Included
Color Display
Input Type
No Inputs Included
Operating Voltage
12V DC
Voltage
12V DC
Description
IP Camera, Camera Design Bullet, Lens Type Fixed, Maximum Focal Length 2.8 mm, Resolution 2MP, Compatible Connector RJ45, Color Display Color, Includes Power Supply Yes, Input Type No Inputs Included, IP Rating IP67, Operating Voltage 12V DC, Output Type No Outputs Included