  • Mfr # BR5177-40.0-00
  • Zoro # G4053535
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BR5177-40.0-00
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M5.0-0.8
Body Length
40.0 mm
Thread Length
9.53 mm
Outside Diameter
8 mm
Hex Width
8.0 mm