  • Mfr # ST75-SF0500-6.30
  • Zoro # G1679435
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Hole Dia.
1/2 in
Coolant Fed
Coolant Through
For Use With
Tool Holders
Compatible Taper
Any
Overall Length
6.3000 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ST75-SF0500-6.30
Country of Origin
Croatia
Dimensions
Hole Dia.
1/2 in
Overall Length
6.3000 in
Head Dia.
0.71"
Shrinking Dia. Range
1/2"
Shank Dia.
3/4 in
Nose Dia.
0.7100 in