  • Mfr # H63A-SF0625-6.30CP
  • Zoro # G1680406
Hole Dia.
5/8 in
Projection
6.3000 in
Shank Dia.
5/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
H63A-SF0625-6.30CP
Nose Dia.
1.0600 in
Projection
6.3000 in
Projection Gage Line to Nose End
6.30"
Description
Shrink Fit Tool Holder, Hole Dia. 5/8 in, Taper Size HSK63A, Shank Dia. 5/8 in, Projection 6.3000 in, Nose Dia. 1.0600 in, Coolant Fed Coolant Through, Balanced to RPM 24,000, For Use With Shrink Fit Tools, Includes Backup Screw