  • Mfr # H63A-SF0750-3.94CP
  • Zoro # G1680388
Hole Dia.
3/4 in
Projection
3.9400 in
Shank Dia.
3/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
H63A-SF0750-3.94CP
Nose Dia.
1.3000 in
Projection
3.9400 in
Projection Gage Line to Nose End
3.94"
Description
Shrink Fit Tool Holder, Hole Dia. 3/4 in, Taper Size HSK63A, Shank Dia. 3/4 in, Projection 3.9400 in, Nose Dia. 1.3000 in, Coolant Fed Coolant Through, Balanced to RPM 24,000, For Use With Shrink Fit Tools, Includes Backup Screw