  • Mfr # 23105910D
  • Zoro # G1165128
/ea
Key Features
Material - Machining
Carbide
Overall Length
1.4961 in
Shank Dia.
0.1181 in
Number of Flutes
7 - LH; 5 - RH
Application
Non-Ferrous
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
23105910D
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
1.4961 in
Shank Dia.
0.1181 in
Flute Length (In.)
0.1969 in
Details
Material - Machining
Carbide
Number of Flutes
7 - LH; 5 - RH
Application
Non-Ferrous
Construction
Solid
Decimal Equivalent
0.0591 in