  • Mfr # 23118750B
  • Zoro # G1164732
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.1875 in
Number of Flutes
11 - LH; 9 - RH
Application
Non-Ferrous
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
23118750B
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.1875 in
Flute Length (In.)
0.625 in
Details
Material - Machining
Carbide
Number of Flutes
11 - LH; 9 - RH
Application
Non-Ferrous
Construction
Solid
Shank Type
Straight
End Grind
Bur
Type of Cut
Down Cut
Decimal Equivalent
0.1875 in