  • Mfr # 23137500D
  • Zoro # G1163131
/ea
Free Shipping & Returns
Overall Length
2.5 in
Shank Dia.
0.375 in
Number of Flutes
15 - LH; 13 - RH
Application
Non-Ferrous
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
23137500D
Overall Length
2.5 in
Shank Dia.
0.375 in
Flute Length (In.)
0.875 in
Details
Material - Machining
Carbide
Number of Flutes
15 - LH; 13 - RH
Application
Non-Ferrous
End Grind
Drill
Decimal Equivalent
0.375 in