  • Mfr # 41187530E
  • Zoro # G1179940
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.25 in
Number of Flutes
24 - RH
Finish
Uncoated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
41187530E
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.25 in
Flute Length
0.625 in
Details
Number of Flutes
24 - RH
Finish
Uncoated
Primary Material Application
Material
Carbide
Decimal Equivalent
0.1875 in