  • Mfr # 41312527E
  • Zoro # G1189908
Overall Length
2.75 in
Number of Flutes
7 - LH; 18 - RH
Shank Dia.
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
41312527E
Overall Length
2.75 in
Shank Dia.
0.25 in
Flute Length
0.75 in
Details
Number of Flutes
7 - LH; 18 - RH
Carbide
Construction
Brazed
Shank Type
Straight
Type of Cut
Double Cut
Specifications
SB-2-D
Decimal Equivalent
0.3125 in