  • Mfr # 41156220E
  • Zoro # G1198597
/ea
Key Features
Number of Righthand Flutes
14
Primary Material Application
Steel, Stainless steel, Cast iron, Non-Ferrous, Super-alloys and titanium, Hard material
Cutting Edge Type
Single
Shank Dia.
0.25 in
Shank Type
Straight
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
41156220E
Shank Dia.
0.25 in
Diameter
0.1562 in
Overall Length
2 in
Flute Length
0.625 in