  • Mfr # 41437530E
  • Zoro # G1203208
Overall Length
3 in
Number of Flutes
30 - RH
Shank Dia.
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
41437530E
Overall Length
3 in
Shank Dia.
0.25 in
Flute Length
1 in
Details
Number of Flutes
30 - RH
Uncoated
Construction
Brazed
Specifications
SB-4-F
Type of Cut
Fine
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.4375 in