  • Mfr # CXDCS3750AP
  • Zoro # G1185866
Overall Length
3.504 in
Drill Bit Point Angle
140 to 142 Degrees
Finish
ALtima Plus Coating
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.3750 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CXDCS3750AP
Overall Length
3.504 in
Drill Bit Size
3/8 in
Flute Length
1.85 in
Shank Dia.
3/8 in
Details
Drill Bit Point Angle
140 to 142 Degrees
Finish
ALtima Plus Coating
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.3750 in