  • Mfr # CXDSS3594AP
  • Zoro # G1315619
Key Features
Material - Machining
Carbide
Tool Construction
Solid
Diameter
0.3594 in
Material Application
Steel, Stainless steel, Cast iron, Super-alloys and titanium
Helix Angle
30°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CXDSS3594AP
Diameter
0.3594 in
Flute Length
1.85 in
Shank Diameter
3/8 in
Drill Bit Size
Overall Length
3.504 in