  • Mfr # CXDSS1562AP
  • Zoro # G1365976
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Diameter
5/32 in
Material - Machining
Carbide
Tool Construction
Solid
Shank Type
Straight
Diameter
0.1562 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CXDSS1562AP
Country of Origin
United States
Dimensions
Shank Diameter
5/32 in
Diameter
0.1562 in
Flute Length
0.945 in
Drill Bit Size
Overall Length
2.6 in