  • Mfr # CXDSR3320AP
  • Zoro # G1351477
Shank Diameter
3/8 in
Finish - Machining
ALtima Plus
Material Application
Steel, Stainless steel, Cast iron, Super-alloys and titanium
Diameter
0.332 in
Helix Angle
30°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CXDSR3320AP
Shank Diameter
3/8 in
Diameter
0.332 in
Flute Length
2.402 in
Drill Bit Size
Q
Overall Length
4.06 in